День Соборності України

Виховна діяльність

f_5759766251421878561Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності.

Саме того зимового дня в золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії було ухвалено рішення про об’єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу. В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: “Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”.

Так, спираючись на заповітні мрії й широке волевиявлення обох частин українства, враховуючи об’єктивні історичні, політичні, духовні, правові аспекти цього тривалого й болісного процесу, постала єдина соборна Українська держава.

В кінці 2000-х рр. почали відроджувати традицію створення «живих ланцюгів», що символізують єдність українського народу. В 2008 — 2011 роках у Києві такі «ланцюги» утворювали на мосту Патона. Таким чином символічно об’єднували правий та лівий береги Дніпра.

Виховна діяльність
Екскурсія до Арт центру

Новини 1-В класу ШСШ №13 (вчитель Любов Кулик). Нас виховує середовище. Нам зручно і затишно в нашому класі, в школі, що стала рідною за час навчання. Школярі побували ще в одному місці – просторі дружньому до дівчат та жінок “Вільна”. Координатори простору створили всі умови для приємного перебування. Цікаво пройшов …

Виховна діяльність
Весна іде, красу несе!

Весна іде, красу несе! Онлайн-вікторину з учнями 3-А класу ШСШ І ст.№13 провела педагог-організатор Ольга Полятикіна. Розшифровували назви птахів, складали прислів’я, виокремлювали зайве з ланцюжка слів, читали заплутані вірші про квіти, розгадували загадки, створили весняну галявину на дошці Jamboard.

Бібліотека
Хто Шевченка прочитав, той багатший серцем став

До Шевченківських днів у читальному залі ШСШ І ст. №13 відбулася літературна світлиця “Великий Кобзар”. Бібліотекар закладу Ольга Біла розповіла учням 1-Б класу (вчитель Наталія Сухацька) про життя і творчість Тараса Шевченка. Також учні 1-Б (вчитель Н. Сухацька), 1-В (вчитель Л. Кулик), 3-А (вчитель О. Похтель), 3-В (вчитель Л. Осипенко) …