Нормативно-правова база та організаційно-функціональний  зміст роботи структурних складових

Емблема паросток300Учнівське  самоврядування  комунальної  організації (установи, закладу)   “Шосткинська спеціалізована школа І ступеня №13 Шосткинської міської ради Сумської області” регламентує свою діяльність на підставі нормативно-правових документів: Конституції України, Всесвітньої декларації про права дитини, Закону України “Про освіту”, статуту школи.

З 1999/2000  навчального року в школі діє дитяча  організація “Паросток”, ініціатором створення якої є перший директор школи Нестеренко Тетяна Федорівна.

Предмет діяльності організації – об’єднання учнів школи.

Мета – виховання дітей на засадах духовності, народної мудрості, формування загальнолюдських чеснот.

Основними напрямками діяльності організації ,,Паросток” є:

• “Я – Людина” (Ціннісне ставлення до себе);
  • “Я – частина сім’ї, родини, суспільства” (Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей);
  • “Я – старанний і працьовитий” (Ціннісне ставлення до праці);
  • “Я – мешканець планети Земля” (Ціннісне ставлення до природи);
  • “Я – творець краси” (Ціннісне ставлення до культури та мистецтва);
  • “Я – патріот України” (Ціннісне ставлення особистості до суспільства та держави)
Основу організації складають класи, що формуються із дітей віком від 6 до 10 років, рада лідерів та осередки.
 На сьогоднішній день організація “Паросток” налічує 12 класів:

“Колосок” (1-А клас, лідер – Пакало Максим)

“Волошка” (1-Б клас, лідер – Ляшенко Мирослав)

“Ромашка” (1-В клас, лідер – Гамалей Софія)

“Мальва” (2-А клас, лідер – Саєнко Ярослава)

“Незабудка” (2-Б клас, лідер – Шкурська Марія)

“Пролісок” (2-В клас, лідер – Семенушкова Софія)

“Фіалка” (3-А клас, лідер – Великоконь Поліна)

“Соняшник” (3-Б клас, лідер – Антонюк Поліна)

“Дзвіночок” (3-В клас, лідер – Печінка Поліна)

“Барвінок” (4-А клас, лідер – Амеліна Єва)

“Суничка” (4-Б клас, лідер – Блажева Поліна)

“Калина” (4-В клас, лідер – Харченко Марія )

Керує роботою організації рада лідерівочолює її Комісар Алісазаступник голови організації – Амеліна Єва.

Рада лідерів:

• координує роботу класів, доводить до них конкретні завдання;
  • проводить засідання з питань шкільної дитячої організації “Паросток”
  • організовує роботу постів

Рада лідерів допомагає  організовувати виставки малюнків, поробок, конкурси, турніри, вікторини та визначають найактивніший клас. Найулюбленішими заходами, які стали традиційними, є екскурсії по місту, області, парад книги, передноворічні свята, водіння кози, масляна, свято вишиванки тощо.

Не забуваємо і про ветеранів війни та праці, людей похилого віку. Ми їх відвідуємо, запрошуємо до школи, вітаємо зі святами.

Помічники ради лідерів:

• контролюють поведінку учнів, стан шкільного майна, підручників, дотримання санітарно-гігієнічних вимог у школі;
  • здійснюють заходи щодо пропаганди здорового способу життя, організовують дозвілля школярів під час перерви, беруть участь у благодійних акціях;
  • співпрацюють з радою лідерів

Помічники ради лідерів складається з осередків:

Осередок друзів природи – перевіряє озеленення класів, догляд за кімнатними рослинами та дбайливе ставлення до рослин на території закладу.

Осередок правопорядку слідкує за поведінкою учнів у закладі.

Осередок санітарії –  контролює санітарно-гігієнічний стан учнів та класів.

Осередок бережливихздійснює рейди-перевірки стану збереження підручників та шкільного майна, економію електроенергії, води.

Осередок ігровиків організовує ігри під час перерв.

Осередок “Добрики” – допомагає у проведенні благодійних акцій та заходів.

16 листопада учнів 1-х класів урочисто прийняли до “Паростка”